Poloha
Jídelní lístek Hotelu Bílá růže  rezervace ubytovn Hotel v Psku  Ubytovn v Psku

Hotel Bílá Růže - ubytování v Jižních čechách v centru Písku

masaze v pisku

Poloha

Hotel Bílá růže se nachází v historickém centru bývalého královského města Písek. Město Písek, jako přirozené centrum prácheňského regionu je studnicí historie a jeho genius loci je tvořen nejen samotnými památkami, ale také duchem a prací významných osobností, které v Písku působily. Je mnoho významných píseckých rodáků i těch, kteří v Písku nalezli svůj domov. Mezi ně jistě patří Adolf Heyduk, August Sedláček, Mikoláš Aleš, Otakar Ševčík, Karel Klostermann, Fráňa Šrámek, Richard Weiner, Josef Váchal, Jan Pilař a další. Každý z nich svým způsobem oslavoval město a krajinu. Písek je samozřejmě symbolizován svým nejstarším kamenným mostem, gotickým hradem a věží děkanského kostela, rovněž pocházející z dob rané gotiky. A nesmíme také zapomenout na známou Putimskou bránu, která je opěvována ve známé písni a slavná písecká domovní znamení. Jedno z nich najdete právě na našem hotelu – domu U bílé růže.

 

11Svým současným rozvojem se město Písek cíleně stává atraktivní a zajímavou turistickou destinací, která nabízí všem věkovým skupinám návštěvníků své zajímavosti a dostatečnou možnost aktivní zábavy, poznání a odpočinku. Město i krajina kolem je nepřebernou studnicí zajímavých zážitků. Bezprostřední blízkost Šumavy a Orlické přehrady, množství rybníků a hlubokých lesů, hrady a zámky, řeka Otava činí z Písku opravdu živý střed jižních

Čech. 22Okolí města je vhodné pro rodinné dovolené, romantické hotelové pobyty, kongresovou hotelovou turistiku, cyklistiku, tenis, jízdu na koni, hokej, fotbal a golf.

 

V Písku se každoročně odehrávají zajímavé kulturní akce evropského formátu, například divadelní Šrámkův Písek, mezinárodní filmové festivaly studentského filmu i filmová přehlídka Festival nad řekou, Mezinárodní folklorní festival, Městské slavnosti i dětské Cipískoviště. Svá mezinárodní ocenění vlastní také Prácheňské muzeum, které vítá své návštěvníky za každého počasí. Také moderní sportovní zařízení jsou v Písku připravena pro každého návštěvníka.

 

Hotel Bílá růže je jedním z nejmodernějších píseckých hotelů a svojí moderní tváří se chlubí již od třicátých let minulého století, kdy jeho budova ve funkcionalistickém stylu vyrostla na tradičním místě domu U bílé růže, přímo nad otavským splavem,  který tak proslavil ve svých dílech básník Fráňa Šrámek. V tomto domě U bílé růže se pohostinnost stala doslova staletou tradicí, když již od středověku zde býval luxusní zájezdní hostinec, který si pro svůj nocleh vybral za svého píseckého pobytu i císař František Josef I. Ve třicátých létech minulého století se hotel stává moderním, prostorným a pohodlným, tedy přesně tak, jak tehdejší moderní styl funkcionalistické architektury velel. Budova hotelu byla v té době vybavena také moderními podzemními garážemi, které dodnes slouží hotelovým hostům. Hotel prochází mnoha rekonstrukcemi a úpravami a v současné moderní podobě jej můžete navštívit i vy. 33

 

Hotel Bílá růže nabízí kvalitní hotelový servis v moderních prosluněných interiérech a ubytování v nově zrekonstruovaných pokojích se standartním i nadstandartním vybavením. Pro náročnější klientelu jsou k dispozici VIP apartmány a rodinné apartmány s výhledem na řeku Otavu. Samozřejmostí je WI-FI internetové připojení zdarma. Služby nabízí restaurace, lobby bar, hotelové wellness centrum, saunu, hotelový kongresový sál s vybavením a vyhlídková terasa s grilovacím altánem… V letních měsících podáváme v hotelu také snídaně na vyhlídkové terase. Jako nadstandardní službu hotel poskytuje nonstop služby v lobby baru a na terase.

 

V hotelu Bílá růže, který je přirozenou součástí píseckého kulturního dění pro návštěvníky, připravujeme rovněž zajímavé a stylové sezonní výzdoby a interiér hotelu se proměňuje v různých obdobích roku. V interiérech hotelu se uskutečnila zajímavá výstava o životě písecké rodačky Dagmar Šimkové. Součástí těchto aktivit je rovněž speciální hotelová expozice, kterou ředitelka hotelu Eva Marešová připravila v roce 2009. Jedná se o malou zážitkovou expozici právě z doby třicátých let minulého století. 44Návštěvníci se mohou posadit do luxusních klubovek, prolistovat dobový časopis Světozor pod stylovou art deco lampou a také zachytit prožité kouzlo na památku a vyfotografovat se na pozadí původní fotografie z okna hotelu.

 

Další hotelovou expozici připravuje vedení hotelu pro novou turistickou sezónu. V dubnu by se měl foayer hotelu proměnit v sezónní fotografickou galerii výstavou pod názvem Město a hotel v proměnách času. Tato výstava, připravovaná ve spolupráci s odborníky ze společnosti Praam, je šitá na míru právě interiérům hotelu Bílá růže a návštěvníci mohou shlédnout unikátní záběry z hotelových interiérů i města z doby třicátých let. Hotel se tak vrací vědomě k tradici doby, která dala vzniknout jednomu z nejzajímavějších jihočeských hotelů.

Konečně, přijeďte se přesvědčit sami. Hotel Bílá růže v Písku se těší na Vaši návštěvu, ke které Vás srdečně jménem personálu hotelu zve jeho ředitelka

Eva Marešová.
Zvětšit mapu